Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kalendarz

<< Luty 2017 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Dzisiaj:
  • Pogrzeb kpt. Janusza Rutki
    Pogrzeb Ś.P Janusz Rudki odbędzie się w sobotę 25 lutego o godz 0900 na cmentarzu w Wejherowie Śmiechowie
Więcej...:

Powitanie

Witamy na stronie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej z siedzibą w Gdyni.
Jesteśmy dobrowolnym zrzeszeniem oficerów pokładowych statków morskich posiadających dyplom kapitana żeglugi wielkiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Nasze spotkania odbywają się we wtorki, o godzinie 1700 na "Darze Pomorza".

Facebook

Miło nam poinformować, iż uruchomiliśmy naszą nową stronę/fanpage:) w serwisie FACEBOOK o nazwie "Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej" @SKZWGdynia

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i polubienia!

Konwent Morski

Dnia 02,02,2017 odbył się Konwent Morski. Wziął w nim udział nasz przedstawiciel kpt. Marek Marzec. Opracowano "Koncepcię wzmocnienia działań prorozwojowych żeglugi handlowej w Polsce w tym odtworzenia żeglugi liniowej". Pełna treść propozycji znajduje się Tutaj.

O wszelkie komentarze i propozycje które mogłyby zostać przedstawione na kolejnym konwencie prosimy do dnia 21,02,2017 - do cotygodnioego spotkania.

Rada SKŻW

MEDAL SKŻW

MEDAL SKŻW

Szanowni członkowie SKŻW

 

W związku ze zblizającymi sie obchodami 40 lecia Stowarzyszenia kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni i trudną sytuacją finansową stowarzyszenia, uprzejmie zwracamy się z prośba do osób chcących nabyć medal okolicznościowy o wpłatę 20 zł - przedpłata na medal do Skarbnika lub na numer konta SKŻW 16 7999 9995 0651 7993 0304 0001, z dopiskiem: przedpłata na medal oraz nazwisko i imię.

 

Rada SKŻW

97 rocznica Zaślubin Polski z Morzem

97 rocznica Zaślubin Polski z Morzem

Burmistrz Miasta Puck oraz Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej zapraszaj ma uroczystości 97 rocznicznicy Zaślubin Polski z Morzem

w dniu 10 lutego 2017 roku w Pucku

Puck - Rynek Miejski - Plac Wolności

09:30 rozpoczęcie obchodów Zaślubin Polski z Morzem

10:00 koncelebrowana Msza św.

11:40 dalsza część uroczystości w Porcie Rybackim

Latający Holender

Wieści

Szanowni Koledzy, w związku z zapytaniami dotyczącymi minionej juz uroczystości obchodów Latającego Holendra poniżej link do strony z informacjami i zdjęciami z tej imprezy.

 

http://oficynamorska.pl/2017/huczne-obchody-latajacego-holendra/

Opłatek kapitanów.

Tradycyjnie już zapraszamy na Opłatek Kapitański i wspólne śpiewanie kolęd. Statek Agat, 20 grudnia o godzinie 1700, nabrzeże Pomorskie.

Rada SKŻW.

Wybory X Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej

W sobotę, 26 października, w Akademii Morskiej w Gdyni, w auli im kpt.ż.w. Tadeusza MEISNERA, odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Oprócz Kapitanów obecni byli liczni Honorowi Członkowie Stowarzyszenia, przedstawiciele władz miasta, przedsiębiorstw morskich wybrzeża i władz uczelni. Wybrano nowe władze Stowarzyszenia. Czytaj Więcej.

X Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej

Serdecznie zapraszamy na X Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni, które odbędzie się dnia 26.10.2013 o godzinie 11:00 w Auli AM im. kpt.ż.w. Tadeusza MEISNERA, ul. Morska 83.
Zweryfikuj swoją przynależność do elitarnego Stowarzyszenia, sprawdź swoje dane i kontakty, wybierz nową Radę i zaangażuj się w działalność Stowarzyszenia.
Rada SKŻW

Wodowanie naszych wspomnień

WieściW końcu jest - "Falami Pisane - wspomnienia kapitanów" książka napisana przez naszych kolegów którzy chcieli się podzielić z nami tym, co według nich najciekawszego przydażyło im się w ich kapitańskim życiu. Uroczyte wodowanie odbędzie się w sobotę, 17 listopada 2012 roku o godzinie 1200 na pokładzie "Daru Pomorza". Wszystkich członków i sympatyków serdecznie zapraszamy na tą uroczystość.

Mierzeja Wiślana

WieściKapitanowie ż.w.: Mierzeję Wiślaną przekopać trzeba koniecznie - artykuł w Gazecie Wyborczej pod którym podpisali się między innymi członkowie naszego stowarzyszenia. Polecam do przeczytania.
Grzegorz

Apel w sprawie "polskich obozów koncentracyjnych"

WieściCo pewien czas w mediach (zwłaszcza amerykańskich) pojawiają się haniebne stwierdzenia typu "polskie obozy koncentracyjne" oraz "polskie obozy zagłady". Petycja w tej sprawie - czytaj dalej.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,709,460 unikalne wizyty